Francuska - azil

Za sve one izvan BiH.

PostPostao/la squellar » 12 aug 2005 12:15

Lyn je napisao/la:A kad ce direktnu avionsku liniju??? :cry:

U Francuskoj boravi veliki broj gradjana Bosne i Hercegovine,

:?: Po zvanicnim podacima Francuska je "primila" 12 000 Bosanaca

i dalje primaju na azil ali samo iz RS.., kontam, valjalo bi se registrovati u Rs, pa onda u france po azil...
"A ako oni glave okrenu, ti reci: "Meni je dovoljan Allah, nema boga osim Njega; samo se uzdam u Njega, On je Gospodar svemira velicanstvenoga!"
9:129
squellar
Pionir

PostPostao/la Lyn » 12 aug 2005 14:36

dalje primaju na azil ali samo iz RS.., kontam, valjalo bi se registrovati u Rs, pa onda u france po azil...

Bosna i Hercegovina se danas nalazi na listi zemalja koje se smatraju sigurnim po francuskim kriterijima - dakle niko ne moze dobiti azil sa BH pasosem, iz bilo kojeg entiteta. Cak i oni koji cekaju azil vec po 2 godine, nemaju vise ni pravo zalbe kad dobiju odbijenicu.

Droit devant soi, on ne risque pas d'aller bien loin (Mali Princ)
Lyn
Veteran

PostPostao/la Andaluz » 12 aug 2005 18:48

A kako je bilo u ratu?
J'ai peur de toi j'ai peur de moi...
J'ai peur que vienne le silence...
Andaluz
Veteran

PostPostao/la squellar » 12 aug 2005 19:39

Lyn je napisao/la:
dalje primaju na azil ali samo iz RS.., kontam, valjalo bi se registrovati u Rs, pa onda u france po azil...

Bosna i Hercegovina se danas nalazi na listi zemalja koje se smatraju sigurnim po francuskim kriterijima - dakle niko ne moze dobiti azil sa BH pasosem, iz bilo kojeg entiteta. Cak i oni koji cekaju azil vec po 2 godine, nemaju vise ni pravo zalbe kad dobiju odbijenicu.

Bosnjaci iz RS dobivaju azil, znam nekoliko primjera, jedan je moj poznanik...
"A ako oni glave okrenu, ti reci: "Meni je dovoljan Allah, nema boga osim Njega; samo se uzdam u Njega, On je Gospodar svemira velicanstvenoga!"
9:129
squellar
Pionir

PostPostao/la Lyn » 13 aug 2005 05:25

Dobro ti znas jednog sto ti je rekao da je dobio... a ja vrlo dobro znam zakon... :roll:

Lyn
Veteran

PostPostao/la Lyn » 13 aug 2005 05:27

Andaluz je napisao/la:A kako je bilo u ratu?

U ratu su Bosnjaci vecinom dobivali azil, poslije toga je bio val ljudi se kosova i manji broj Roma

Lyn
Veteran

PostPostao/la Andaluz » 13 aug 2005 07:44

Nasim ljudima zaista ne treba nista vjerovati. U vrijeme rata su ovdje svasta piricali. Prema tim pricama u Francuskoj nema sanse za papire, u Holandiji jos gore, o Belgiji i ne pomisljaj... a na kraju se ispostavilo da je svugdje bilo bolje nego u Njemackoj. Ja sam 1993 bio spakirao kofer i htio u Franusku, neki me sejtan ipak zadrza ovdje... je regrete
J'ai peur de toi j'ai peur de moi...
J'ai peur que vienne le silence...
Andaluz
Veteran

PostPostao/la Lyn » 14 aug 2005 16:29

Nemoj zaliti, jer ako si imao status u nekoj drugoj zemlji i svojom voljom dosao u Francusku, ne bi mogao dobiti azil. Pored toga, uslov je bio da si regularno usao u Francusku, a u to doba je bilo skoro nemoguce dobiti vizu...
Ma kako je kome sudjenjo...

Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal
:)

PS Malo smo skrenuli sa teme, pa molim moderatore da prebace ove zadnje postove na dijasporu, kako bi Reaction mogao da nas i dalje nesmetano obavjestava o dogadjanjima u Sarajevu. Hvala!

Lyn
Veteran

Natrag na Dijaspora

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.